Jak si vybrousit nerez doma

Narazili jste doma na nerezový kousek, který by potřeboval vzpruhu? Poradíme vám, jaký je rozdíl mezi brusnými kotouči a lamely a co je pro broušení a následné leštění nezbytné.

Ať už doma nebo na pracovišti, všude se setkáme s produkty vyrobené z nerezu. Bez pravidelné péče mají tendenci se špinit, zmatnit a nakonec korodovat, což může vést k snížení efektivity výrobku.

Broušení a leštění malých předmětů


Broušení v malém měřítku sice probíhá podobně, ale je možné ho provádět svépomocí pouze s několika prostředky, které seženete v každém řemeslném obchodě. Následující seznam věcí je důležitý pro broušení nerezu. Nezapomeňte, že všechny tyto věci musí být určené na nerez, nebo se nedostanete ke kýženému výsledku.

Budete potřebovat:
- Leštící pásy
- Lamely
- Pasty
- Leštící kotouče

Nejdřív se začíná s čištěním povrchu. Očistit od prachu a oleje, aby broušení probíhalo co nejlépe a neničily se samotné brusné kotouče a pásy. Čištění i broušení probíhá u nerezu vždy v jednom směru a ne napříč rytím.
Dále se začíná vždy nejhrubším brusidlem a nejmastnější pastou. Tento proces může probíhat různě dlouho, vše záleží na míře znečištění a zničení. Až se dostanete do nejjemnějšího leštění můžete získat až zrcadlové odlesky na nerezovém povrchu.

Broušení a leštění velkých předmětů a součástek

U velkých nerezových součástek, nebo přístrojů je nutné zvážit, jestli lze části rozebrat a jednotlivě je vyčistit. Pokud to není možné, je nutné si pozvat profesionála, který bude mít přístroje na broušení a leštění i v těch nejužších prostorech. Některé broušení od profesionálů neprobíhá ani mechanicky, ale laserem, které má výhodu v tom, že je přesné a nevypouští do ovzduší obroušené částečky nerezu.

(Average rating NAN on 0 rating)
Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4