Střechy

Člověk by řekl, že jsou již světlíky přežitek. Opak je ale pravdou, protože se těší stále velké popularitě. Světlík je určený k prosvětlování zejména průmyslových objektů. Jsou součástí střechy, protože se umisťují na střešní plášť pomocí speciálních obrub. Existuje v několika provedeních, záleží jen na rázu střechy nebo budovy, pro jaký se rozhodnete.

střešní světlíky

Pokračovat ve čtení

Jste milovníky zahradního posezení, ale nesnášíte situaci, kdy vám tuto chvíli překazí přeháňka nebo bouřka? Chtělo by to nějakou tu střechu nad hlavou. Nejvhodnější bude postavit si pergolu, která nám umožňuje využívat zahradní posezení i ve chvíli, kdy počasí nepřeje. Pergoly jsou velmi časté stavby, které buď přímo navazují na dům nebo stojí samostatně na zahradě. Tento článek by vám měl poradit, jaká je nejvhodnější krytina pro pergolu.

 

Pokračovat ve čtení

Mnozí se před rekonstrukcí nebo stavbou nemohou rozhodnout, jakou střešní krytinu použijí pro svou novou střechu. Ono není divu, protože trh je natolik rozmanitý, že vybrat krytinu není nic jednoduchého. Jelikož střecha chrání a izoluje váš veškerý majetek před povětrnostními vlivy a samotnou stavební konstrukci před zatečením, takže bychom výběr neměli v žádném případě podcenit.

střešní krytina

Pokračovat ve čtení

Pokud stavíme nebo rekonstruujeme, je několik základních prvků stavby, které je nutné před začátkem jakékoliv práce zkontrolovat. Mezi tyto části patří nosné zdi, výplně otvorů a střecha, včetně vazníků, kroků a krytiny. Tento článek bude zejména o posledním zmíněném, tedy plechových střechách nebo střechách s taškovou krytinou a jejich druzích, se kterými se v našich podmínkách nejčastěji setkáváme.

střecha

Pokračovat ve čtení

Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4