• Broněk Pavelka
  • Střechy

Zastřešte svou pergolu polykarbonátem od TERCOPLASTU

Jste milovníky zahradního posezení, ale nesnášíte situaci, kdy vám tuto chvíli překazí přeháňka nebo bouřka? Chtělo by to nějakou tu střechu nad hlavou. Nejvhodnější bude postavit si pergolu, která nám umožňuje využívat zahradní posezení i ve chvíli, kdy počasí nepřeje. Pergoly jsou velmi časté stavby, které buď přímo navazují na dům nebo stojí samostatně na zahradě. Tento článek by vám měl poradit, jaká je nejvhodnější krytina pro pergolu.

 

Výběr vhodné krytiny

Před stavbou pergoly byste měli mít jasno, jako krytinu chcete nad hlavou mít. Při výběru se klade velký důraz na průsvitnost, kterou úměrně ovlivňuje použitý materiál, popřípadě jeho zbarvení. Dalším parametrem, hodnotící krytinu je samotný vzhled. Na výběr totiž máte zcela rovné, trapézové, vlnité materiály.

Když máte představu, co by se vám líbilo, doporučíme se zaměřit na kvalitu, od které se odráží také živostnost krytiny. Výborný poměr cena výkon je u polykarbonátů u kterých za příjemné peníze získáte kvalitní produkt, který vás bude chránit také před škodlivým UV zářením. 

Jednotlivé druhy krytiny

Sklolaminátové strukturované desky

Velkou výhodou tohoto materiálu je to, že poskytuje přirozenější barvu světla. Celý tento vjem je způsobený pryskyřicí, která světlo zbarvuje do teplého odstínu. Tento materiál je jeden z nejlevnějších vůbec, nabízí velkou míru individualizace díky široké nabídce odstínů.  Umožňuje také zastřešit přístřešek pouze z jednoho kusu, bez problémových spojů. 

Asfaltový šindel

Jedná se o dražší, ale velice efektní krytinu. Výhodou je extrémní životnost, nízká hmotnost a odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Výrobce deklaruje, že střecha ze šindele vydrží až 50 let. Vybrat si můžete z několika barevných variant.

Polykarbonát

Naprostým trhákem mezi pergolami je trapézový a vlnitý polykarbonát. Jedná se o pružný materiál bez vnitřní struktury. Vyrábí se v několika provedených, to čiré je téměř zcela průhledné jako sklo. Daleko častěji jej ale vidíme tónovaný a s UV filtrem. 

Samonosné sklolaminátové oblouky

Pokud se chcete trochu odlišit a vytáhnout před sousedy, doporučím vám netradiční samonosné sklolaminátové oblouky. Jedná se o netradiční a zároveň důmyslné řešení, protože umožňuje zastřešit pergolu bez jakékoliv podpůrné konstrukce. Oblouky jsou prohnuté z výroby, kotví se pouze na koncích a umožňují zastřešit prostor o šířce až 7m.

Rákos

Poslední možnost je podobně jako šindel stylová. Jedná se o přírodní rákos. Pokud jste spjati s přírodou a nechcete mít nad hlavou nějaký polykarbonát, je to ideální řešení, které nijak nenarušuje životní prostředí a perfektně zapadá na zahradu. Je však důležité pamatovat, že rákos je ochranou jen proti slunci, prudký liják nezastaví.

(Average rating NAN on 0 rating)
Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4