Izolace

  • Broněk Pavelka
  • Izolace

Prodejce polykarbonátových desek

Než se dostaneme k samotnému prodejci polykarbonátových desek a příslušenství, které k nim neodmyslitelně patří, musíme si napřed říct, co jsou ty desky vlastně zač. Jsou to desky, které se používají především ve stavebnictví a zahradnictví kvůli jejich skvělým vlastnostem. Často je uvidíte jako stěny pergol a zahradních přístřešku a také skleníků. Díky svému složení mívají životnost až 35 let a dlouho odolávají slunci a UV záření. Čtěte dál a povíme vám víc!

Pokračovat ve čtení

  • Broněk Pavelka
  • Izolace

Thermopanel – materiál budoucnosti?

Před sedmdesátil lety se v Kanadě začaly používat thermopanley pro stavbu rodinných domů, ale v České republice pořád nemají širší využití. Proč tomu tak je? Jaké jsou důvody, proč by se měly thernopanely začít hromadně používat?

 stavba domu


 

Jsou nehořlavé a voděodolné

To je první věc, na kterou se lidé zaměřují, když si plánují postavit dům. Aby splňoval funkční podmínky, které splňovat má a nevytvářel žádné další náklady a nespadl nám na hlavu. Thermopanely mají „samozhašovcí“ funkci, v případě požáru Vám nechytne. Z druhé strany přírodních katastrof je zase vybaven skvělou odolností proti vodě, a vytváření vlhkostí, talže je úspěšně používán v záplavových oblastech.

Jsou levné a lehké k manipulaci

Cena hýbá i s těmi nejutkvělejšími myšlenkami a u stavby domů to platí obzvlášť. Každý chce mít to nejlepší za nízkou cenu. Thermopanely jsou i v tomto případě bezkonkurenční alternativou, jelikož jsou lehké a tenké. Náklady na dopraavu thermopanelů tím klesají a stavební manipulace se také razantně urychluje.

Vytváří nízkoenergetické domy

Finální otázka při vytváření obvodových stěn domu nastává s výhledem do budoucnosti. S hydroizolací a odolností proti požáru jste už byli obeznámeni. Další atribut je izolace proti hluku a tepelná izolace. Což je při malé šířce thermopanelu opravdu unikátní záležitost. Pro dosažení stejné tepelné izolace, kteoru mají izolační cihly thermopanelu stačí polovina šířky.

 

Thermopanel cena vyzdvihuje nad jakýkoliv jiný stavební materiál a je opravdu divné, že není celosvětově nejpoužívanější materiál. Jedinou nevýhodou je, že lidé materiálu nevěří a odmítají si stavět domy s něčím tak tenkým. Co by ale na naše tenké stěny řekl Karel IV., když stavěl Karlštejn? To samé, ale i přes nedůvěru prores ve stavebnictví nikdo zastavit nemůže.

  • Broněk Pavelka
  • Izolace

Izolace

izolace_04.jpg

Izolace je způsob, jakým oddělit interiér a exteriér od sebe. V oblasti stavebnictví se může jednat o izolaci tepelnou nebo hydroizolaci proti vodě. Používá se zejména pro omezení ekonomických ztrát v průběhu času a také pro zpříjemnění pobytu ve Vašem domě.

Pokračovat ve čtení

  • Broněk Pavelka
  • Izolace

Tepelná izolace

izolace_04.jpg

Základní uvedení do tématu si můžete počíst v předchozím článku o izolaci. V tomto článku se dozvíte více o tepelných izolantech. Konkrétněji o materiálech, chemického složení těchto látek a jejich vlastností.

Pokračovat ve čtení

Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4