• Broněk Pavelka
  • Izolace

Prodejce polykarbonátových desek

Než se dostaneme k samotnému prodejci polykarbonátových desek a příslušenství, které k nim neodmyslitelně patří, musíme si napřed říct, co jsou ty desky vlastně zač. Jsou to desky, které se používají především ve stavebnictví a zahradnictví kvůli jejich skvělým vlastnostem. Často je uvidíte jako stěny pergol a zahradních přístřešku a také skleníků. Díky svému složení mívají životnost až 35 let a dlouho odolávají slunci a UV záření. Čtěte dál a povíme vám víc!

V Česku můžete desky pořídit například u dodavatele Tercoplast na webových stránkách www.tercoplast.cz. Jako jediní se u nás zabývají prodejem desek od výrobce LexanTM. Od této společnosti nabízejí několik druhů polykarbonátových desek a různých doplňujících příslušenství. Tyto druhy si teď představíme a stručně popíšeme. A začneme samotnými deskami, které se dělí na komorové, plné a technické.

Komorové desky jsou vyrobeny z velmi kvalitního termoplastického materiálu, čímž perfektně zapadnou do každého stavebního či zemědělského procesu. Často se používají v případech, kdy je potřeba oddělit dvě různá prostředí, aniž by došlo k narušení propustnosti světla. Mají skvělé tepelně izolační vlastnosti a spolehlivě chrání před povětrnostními vlivy. Je možné je snadno ohýbat a tedy zajistit volnost užití v architektuře. U Tercoplastu tyto desky sežene v mnoha barvách jako například modré či červené, ale vybírat můžete také z několika druhů transparentních desek. Kromě barev můžete vybírat i z mnoha povrchových úprav.

Plné desky se od těch komorových liší ve výplni. Zatímco komorové desky v sobě mají volný prostor, plné desky jsou vyplněné. Jsou schopny vydržet teploty až do 120°C a jsou velmi odolné vůči nárazům. Zajišťují tak bezpečnost všech, kteří se v jejich blízkosti nachází, nebo s nimi pracují. Jejich fyzikální, mechanické a optické vlastnosti dělají z těchto desek ideální zasklívací materiál do mnoha druhů objektů. Plné desky jsou také využitelné v architektonickém designu kvůli jejich tvarovatelnosti.

Technické desky jsou nepostradatelné jak ve stavebnictví, tak v dopravě. Opět díky vysoké odolnosti vůči nárazům. V případě tohoto druhu desek je důležité zmínit jejich mechanické, fyzikální, elektroizolační a tepelné vlastnosti. Tercoplast opět nabízí několik různých druhů, kde každý slouží k odlišným účelům.

Nyní se dostáváme k doplňkovým produktům, které výrobce LexanTM nabízí. Jedná o tři základní kategorie produktů - fólie, světlíky a další příslušenství, které slouží především k montáži samotných desek.

Fólie od této firmy se díky vlastnostem polykarbonátu uplatňují v automobilovém, elektrotechnickém i tiskařském průmyslu. Díky své jednoduché zpracovatelnosti jsou stejně jako desky využitelné v mnoha odvětvích pro různé funkce, ať už se jedná o tisk, elektroniku, nebo ochranné mechanismy. Věděli jste, že sklo na motorkářské přilbě je vlastně polykarbonát? 

Světlíky jsou mechanismy, které slouží k osvětlení prostoru. Tercoplast nabízí světlík pro prosvětlení velkých prostor (například skladů), přístřešků (zastávky MHD), svislých stěn a nebo při rekonstrukcích starších osvětlovacích mechanismů, kde světlíky nahradí starý zdroj světla. Světlíky můžete najít ve čtyřech formách a to bodové, pásové, pultové a v případě potřeby i atypické.

 

 

(Average rating NAN on 0 rating)
Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4