• Broněk Pavelka
  • Ostatní

Chcete váš dům vidět z výšky?

Jestli se chcete podívat, jak váš dům vypadá z výšky, můžete si otevřít Google mapy. A nebo si pořídit dron s kamerou a udělat si vlastní, živé záběry.

Ještě jste o dronech neslyšeli? Jedná se trend posledních několika let. Jsou to vlastně "hračky" na ovládání, podobně jako autíčka nebo vrtulníky. Drony jsou ale často vyrobeny k daleko více účelům, než jenom ke hraní nebo k účasti na soutěžích. Využití nachází jak v amaterské, tak i profesionální filmařině.

Pokud sledujete Youtube, nebo podobné platformy, určitě už jste viděli plynulé záběry z ptačího pohledu, které zabírají celou krajinou. Možná vás překvapí, že k natáčení nejspíš nebyla použita drahá hollywoodská technika, ale obyčejný dron, který si může pořídit úplně každý. Samozřejmě, některé drony s kamerou, které se používají k natáčení větších a dražších filmů, často stojí i několik desítek tisíc korun. Jsou na ně totiž mnohem větší požadavky, než na obyčejné malé drony. Očekává se od nich kvalitnější obraz, který je promítnutelný i na plátně v kině, záběr větší oblasti a mnohem delší doba letu.

Drony pro běžné použití jsou naopak menší, mnohem levnější, ale také mají kratší dobu letu. Ale pro obyčejné krátkodobé létání, jehož výsledkem nemá být další oscarovský trhák, vystačí s přehledem. Jenom si dejte pozor na to, kde dron pouštíte. V určitých oblastech je pouštění dronů zakázané a z nepovoleného létání mohou vzniknout pěkné problémy. Také si dejte pozor na pády, hlavně zezačátku. Doporučuje se prvních pár letů držet při zemi, než ovládání dostanete pořádně do ruky. 

Ze záběrů, které při létání natočíte, pak můžete poskládat super sestřih, který bude vypadat dobře, i kdyby na něm byla jenom vaše střecha.

(Average rating NAN on 0 rating)
Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4