Proč zvolit průmyslové antistatické podlahy?

Do průmyslového provozu můžete zvolit nespočet různých podlahových materiálů. Máte na výběr z epoxidových a polyuretanových stěrek a mnohem více. Jsou ale odvětví, která vyžadují aplikaci antistatické podlahy. Pokud si nejste touto volbou ještě úplně jistí, pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

Antistatické vlastnosti jsou jedním z kritérií pro rozdělení různých druhů podlah podle vodivosti. Těmi dalšími jsou elektricky vodivé podlahy, elektrostaticky vodivé podlahy a částečně vodivé podlahy. Pro nás jsou dnes důležité ty antistatické.

Prvním argument pro výběr antistatické podlahy je její bezpečnost. Pokud pracujete v oblasti, kde může dojít k silným elektrickým výbojům, které by mohly ublížit lidem v okolí, určitě antistatickou podlahu alespoň zvažte. Vyhnete se jak nepříjemným elektrickým kopancům, tak i opravdu vážným zraněním, ke kterým by mohlo při práci dojít. Antistatické podlahy totiž odvádí do země elektrické náboje, které vytvářejí nejen stroje, ale také lidé a jejich činnost. Při pohybu na podlaze totiž vznikají malé elektrické náboje.

Další výhodu, kterou bychom vyzvedli, je extrémně jednoduchá údržba. Při běžné činnosti ji stačí pouze vytřít čistícím strojem a máte vystaráno. Pro hluboké nečistoty je ale lepší využít služeb profesionálů a nechat podlahu vyčistit hloubkově. Pokud ale dodržujete základy péče o podlahu, nebude toto čištění nutné provádět příliš často. Určitě vás potěší také její mechanická odolnost. Je schopná vydržet obrovský nápor, které průmyslový provoz představuje a to opravdu dlouhou dobu. A to i přes to, jak tenká podlaha je. Většinou se dělá ve vrstvě tlusté maximálně 3 milimetry. Tomu také musíte přizpůsobit svůj základní povrch. Hlavně pokud se jedná o beton. Je nutné, aby byl maximálně zarovnaný, abyste se vyhnuli zbytečných nerovnostem, které nejen kazí dojem, ale také zabraňují dokonale plynulému provozu.

antistatické podlahy

V průmyslovém prostoru není design asi ta nejdůležitější věc na světě. I tak ale můžete přizpůsobit antistatickou podlahu okolnímu vzhledu pomocí široké nabídky barev podle vzorníku RAL, ve kterých je vyráběna nejčastěji.

V České republice vám s antistatickou podlahou pomůže například firma JA Clean, která zaměstnává profesionály ve svém oboru. Mají spoustu zkušeností u obrovských firem a kromě podlah se zabývají také například bezpečnostním značením.

(Average rating NAN on 0 rating)
Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4