Turnikety metro Praha – jak to dělat správně

Snad každý z nás má nějakou zábavnou nebo frustrující příhodu z pražského metra. A my se vsadíme, že hodně z nich bylo právě kvůli turniketům. Čtěte dál a my vám povíme nějaký náš zážitek a co bychom udělali proto, aby se vstupy vylepšily.

Vstupní turnikety

Žádné vzrůšo nečekejte. Jde o typický zážitek z metra, který mají stovky dalších lidí a určitě k němu nedošlo jenom jednou. Schválně, kolik z vás už několikrát přišlo někam pozdě jenom kvůli návalu lidí a špatně vyřešeným turniketům? Nám se to stalo víc než několikrát a předpokládáme, že se to stane ještě hodněkrát. Pokud se tedy něco nezmění. Co by se mělo měnit?

Především styl turniketů, který se v metru používá. Většinou totiž vidíme klasické vstupní turnikety, kterým dlouho trvá, než identifikují kartu a ještě dýl se otevírají. A teď si představte, že stojíte v obrovské frontě lidí, kteří tímto procesem musí projít a vy si říkáte, koho sakra napadlo používat tenhle typ turniketů na tak vytíženém místě. Takže tam stojíte a čekáte a v hlavě si přehráváte scénáře toho, co byste udělali, kdybyste byli člověk, který má systém metra na starosti. Vám do hlavy nevidíme, ale moc dobře víme, co bychom udělali my. Není to nic složitého, prostě vyměnit turnikety. Proč používat ty otáčivé, když existují křídlové. Že jste o nich neslyšeli?

Vstupní turnikety

Jedná se relativní novinku ve vstupních systémech. Alespoň my je často nevídáme. Nemusíte čekat na složité otáčení, prostě přiložíte kartu nebo jiné identifikační zařízení a téměř bez čekání projdete. Křídlové turnikety totiž mají dvě otevíravé části, které reagují rychlostí blesku a vy tak nemusíte čekat vůbec na nic. Jak by se nám zaneprázdněným žilo hezky, kdybychom nemuseli ztrácet čas čekáním u turniketů. Křídlové turnikety jsou také vhodné pro hotely, letiště, knihovny, nemocnice, vzdělávací zařízení a vlastně veškerá místa, kde se pohybuje velké množství lidí. Kdo ví, třeba se jich jednou dočkáme i v metru.

A jaké jsou vaše zkušenosti se vstupními turnikety v metru?

(Average rating NAN on 0 rating)
Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4