NEJNOVĚJŠÍ TRENDY: Odhalené cihly i vzduchotechnika

Přemýšlíte o rekonstrukci bytu či domu a stále hledáte styl, který by vás oslovil? Co například ten industriální? Obnažené prostory, drsné povrchy, jednoduchá řešení a silná atmosféra, třeba to je přesně to, co vám chybí.

Industriální styl bydlení je inspirován prostředím továren a výrobních hal, nejčastěji se s ním tedy můžeme setkat ve větších prostorách, loftových bytech a místnostech s velkými okny připomínající právě okna továrních hal starých strojírenských podniků. V poslední době si však získává srdce spousty designerů i běžných lidí a dostává se tak i do prostředí klasických městských bytů. 

Hlavními znaky těchto interiérů jsou materiály, které se v prostředí výrobních podniků opravdu nacházejí, a to konkrétně beton, železo, ocel, plech nebo sklo a dřevo. Výjimkou nejsou oprýskané cihlové zdi, oprýskaná a nedokonale nahozená omítka, neopracované trámy a stropy s odhalenou vzduchotechnikou či rozvody vody. Ačkoliv je tento styl plný hrubých povrchů, součástek a částí výrobních strojů bližší spíše mužům, zajisté si dokáže získat oblibu také velké spousty žen.

 

Odhalená stropní vzduchotechnika v prostorách finského The WeeGee Exhibition Center
Zdroj: The WeeGee Exhibition Center | medium.com


Opět nekrytá vzduchotechnika a výrazné doplňky v podobě obrovského hodinového strojku
Zdroj: bigstockphoto.com

BARVY

Jelikož jsou většinou využity neopracované materiály, příliš barev v industriálních interiérech nehledejte. Černá, hnědá, šedá a bílá převažují. Jediným výraznějším prvkem bývá oranžová barva holých cihel.

 

Jedinými barvami v prostoru jsou barvy dřeva a odhalených cihel
Zdroj: bigstockphoto.com

DOPLŇKY & OSVĚTLENÍ

Koberečky a vyšívané polštářky se do tohoto typu interiérů příliš nehodí, skvělou možností jak zateplit studené podlahy jsou ale například kožešiny a kůže, popřípadě jejich imitace, které prostor alespoň mírně zútulní. Co se týče osvětlení, jsou skvělou volbou volně zavěšené žárovky nebo „upravenější“ lustry a světla v barvách kovu. Nedílnou součástí bývají velmi často také hodiny z výrobních materiálů velkých rozměrů, viz foto výše. Pokud máte cit pro detail a dokážete pro ně najít vhodné místo, aby celkový výsledek nevypadal přeplácaně či nevkusně, mohou jako doplněk sloužit také staré výrobní stroje či jejich části. Často se nabízí otázka týkající se dostatečného pohodlí. Industriální styl totiž vypadá velmi hrubě a neútulně. Sezení na betonu se však obávat nemusíte, klasické polstrované gauče mohou být nahrazeny ratanovým nábytkem nebo například jednoduchými závěsnými sítěmi. 

Více článků o vzduchotechnice

(Average rating NAN on 0 rating)
Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4