• Broněk Pavelka
  • Ostatní

Jak se provádí laserové čištění rzi?

Koroze ke kovu tak nějak neodmyslitelně patří, stejně jako její odstraňování. Dostat rez z oblíbené sošky, trubky nebo třeba kovového plátu je velice složité a pracné, tedy alespoň donedávna to tak bylo.

Výsledek obrázku pro laser cleaning

Standardně se totiž k tomu používaly rozličné chemické látky a samozřejmě tvrdá síla, nejčastěji v podobě pískování. Tyto metody ale nejenže nejsou stoprocentně efektivní, ale zároveň jejich použití obvykle znamená poškození i dalších vrstev, nejen těch zkorodovaných.
Laserové čištění rzi je ale v mnoha ohledech jiné. Minimálně je daleko efektivnější a mnohem rychlejší. I velké kovové pláty mohou být zbaveny koroze během několika minut, a to bez toho, aniž by se jakýmkoliv způsobem narušily další vrstvy, což je nejen pohodlné, ale rovněž i výhodné co se týče ekonomické stránky věci.

Jakým způsobem to funguje


Nepředstavujte si odstraňování koroze laserem jako něco ze Star treku. Ve skutečnosti se jedná o poměrně nenápadný proces s minimem efektů. Přístroj produkuje velice krátké pulzy tvořené mikro plazmou a rázovou tepelnou vlnou, které se s nevítaným poškozeným povrchem dokáží vypořádat velice rychle.
Takto je možné odstranit korozi nejen s na první pohled viditelných částí, ale dokonce i z koutů, kam byste se jinak nemohli dostat. Po takovém čištění budete mít jistotu, že na kovovém výrobku nezůstala ani milimetrová vrstvička rzi. Skvělé navíc je, že jde o ekologickou metodu, během které se tvoří jen minimální množství nečistot. Většina zkorodovaného materiálu se totiž doslova vypaří.

Funguje nejen na rez


Kov může být poškozen nejen korozí, ale třeba může být výrazně znečištěn nebo je potřeba z něj odstranit barvu. I v takovém případě se laserová metoda dá použít. Stačí jen přístroj správně nastavit. Takto můžete zbavit nečistot prakticky cokoliv, co bylo vyrobené z kovu, třeba i starožitnosti, které máte doma.

(Average rating NAN on 0 rating)
Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4