• Broněk Pavelka
  • Zahrada

Padá vám plot? Řešení je například podhrabová deska!

Venku trošku zafouká a váš plot leží na zemi? To dokáže naštvat. Hlavně, když jste několik dní předtím strávili vykopáváním a litím základů pro sloupky a další dny upevňováním pletiva. A teď to musíte dělat všechno znovu. Ale nebojte, máme pro vás řešení!

Mluvíme o vynálezu, kterému se říká držák podhrabové desky. Tento mechanismus upevní podhrabovou desku plotu ke sloupku. Nemusíte se tak bát, že vám plot někam odletí. Možná se teď ptáte, co je podhrabová deska. Z toho vás neviníme, je to docela neurčité spojení. Jedná se o desku, která se nachází pod plotovým pletivem. Slouží k tomu, aby se k vám na zahradu kvůli prostoru pod pletivem nedostali nezvaní návštěvníci, jako třeba sousedova kočka.

držák podhrabové desky

Když se podíváte na obrázek držáku podhrabové desky, uvidíte jeho různé části. Do mezery uprostřed patří samotný plotový sloupek. Do mezírek ve tvaru U, které se nachází na boční straně pak patří profil podhrabové desky. Zdi držáku slouží jako další zpevnění desky a brání tak jakémukoliv nechtěnému pohybu plotu. Držák podhrabové desky můžete najít buď jako koncové, které se používají jako zakončení plotu a potom průběžné, které jednotlivé části plotu propojují. Na obrázku výše je právě ten průběžný. Na obrázku také vidíte, že se jedná o držák pro hranaté sloupky. Samozřejmě ale existují také varianty pro kulaté sloupky. Kulatý sloupek můžete použít i do hranatého držáku, ale přijdete o perfektní stabilitu, kterou byste získali použitím padnoucího držáku. Držáky jsou většinou vyráběny z kovu s pozinkovaným povrchem. Na trhu ale najdete i plastové. Při nákupu si dejte pozor na to, abyste zvolili správné rozměry jak prostoru pro sloupek, tak pro desku. Opět je to kvůli finální stabilitě dokončeného plotu.

(Average rating NAN on 0 rating)
Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4