• Broněk Pavelka
  • Zahrada

Údržba vířivky se slanou vodou – postup

Mít doma takové vlastní mini moře je určitě strašně fajn. Ještě víc, pokud je to moře ve vířivce. Jak ale určitě víte, vířivky vyžadují občasnou údržbu proto, aby vydržely co nejdéle. My se dnes podíváme na to, jak se o ně správně starat.

vířivka se slanou vodou

Na začátek bychom chtěli upozornit, že píče o vířivku se odvíjí nejen od toho, zda používáte obyčejnou, nebo slanou vodu, ale také od toho, jaká je značka vaší vířivky. Některé totiž mohou vyžadovat více péče než ostatní. My se věnujeme vířivce kanadské značky Hydropool, které patří k těm nejlepším na trhu a proto je jejich údržba méně časově náročná.

Slaná voda usnadňuje práci s desinfekcí vody ve vířivce, protože díky jejím přirozeným vlastnostem působí jako mírný čistič. Vyhnete se tak nepříjemnému zápachu, který vychází z chlorované vody. Musíte si ale dávat pozor na to, jaký druh soli používáte. Nemůžete čekat zázraky od kuchyňské, nebo mořské soli (i když jsme na začátku říkali, že vířivka se slanou vodou je takové mini moře). Konkrétně vířivky Hydropool využívají sůl na bázi bromu, jejíž vlastnosti se od ostatních druhů v mnohém liší. Je také důležité dodržovat přesně danou koncentraci, aby se zamezilo poškození generátoru desinfekce a dalším prvkům vířivky.

vířivka se slanou vodou

Takhle to vypadá, že je vířivka se slanou vodou šíleně náročná, ale opak je pravdou. Jedná se pouze o pár činností, které stačí provádět jednou za týden. Jedná se o kontrolu čistoty vody, propláchnutí filtrační kartuše, vyčištění košíku skimmeru a dopuštění vody do požadované výšky hladiny. Celkově by vám tyto činnosti měly zabrat maximálně čtvrt hodiny, což je za celý týden opravdu krátká doba. V rámci údržby se také provádí výměna filtrační vložky. Ta ale u kvalitnějších vířivek vydrží až pět let. Ani s výměnou vody si moc starostí dělat nemusíte. Celkovou výměnu stačí provést jednou ročně. Pokud si na složitější části údržby sami nevěříte, vždy můžete kontaktovat profesionály, kteří vám rádi pomohou.

Tak teď už víte, jak taková běžná údržba probíhá. Máte i vy nějaké tipy na to, jak udržovat vířivku v tom nejlepším možném stavu? Podělte se s námi!

(Average rating NAN on 0 rating)
Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4