Co jsou vrata?

Vrata jsou průchozím bodem, umístěným mezi zdmi tak, aby se dalo procházet pouze přes vrata. Vrata mohou být buďto dekorativní nebo funkční. V tom druhém případě jejich funkčnost závisí zcela na tom, zda jsou schopny bránit v průchodě osobám, jejichž přítomnost není na území za bránou požadována. 

Sekční vrata společnosti Spedos

Primární funkce vrat je umožnění průchodu, mezi další funkce můžeme zařadit oddělování prostor z důvodu hluku, prachu a nebo také tepelné izolace. Většinou jsou natolik velká, že umožňují průjezd vozidel. Mohou být vyráběna z plastů, kovů nebo také dřeva či dokonce z koktejlu těchto surovin. 

  • Protipožární – tato vrata mají specifické protipožární vlastnosti, díky kterým jsou schopny fungovat i za vysokých teplot a zároveň pomáhají v bránění šíření případného požáru do dalších místností. Jejich vlastnosti a používání jsou dány zákony České republiky.
  • Sekční – mohou být umístěna jako garážová vrata; jejich otevírání funguje směrem nahoru, kde při své otevřené podobě nezabírají prostor. 
  • Garážová – garážová vrata bývají natolik široká, aby umožnila vlastněnému vozidlu bezpečný vjezd do prostor garáže, kde nadále slouží jako překážka mezi vozidlem a jeho případnou krádeží
(Average rating NAN on 0 rating)
Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4